80–20 TAISYKLĖ. Kaip tai gali pakeisti jūsų gyvenimą?

Padidinkite produktyvumą naudodamiesi „Pareto“ principu.

Pareto principas arba 80-20 taisyklė sako: 80% rezultatų lemia 20% pastangų.

Kaip suprantate, kad didžiąją jūsų rezultatų dalį lemia nedidelis jūsų pastangų procentas. Galite tiksliai nusistatyti, kurios pastangos labiausiai lemia rezultatus jūsų versle ir gyvenime. Todėl sutelkite savo energiją į tuos dalykus, kurie stipriausiai veikia rezultatą.

80–20% taisyklė leidžia maksimaliai išnaudoti savo pastangas ir įsitikinti, kad viskas, ką darote, skatina aukščiausius jūsų pasiekimus. Lygiai taip pat svarbu, kad tai leidžia jums nustatyti, kur sukate ratus ir bergždžiai eikvojate laiką nepasiekdami rezultatų, todėl galite leisti atlikti šias užduotis ir skirti laiko ir energijos tam, kas iš tikrųjų jums tinka ir neša sėkmę.

Kaip galite pritaikyti 80-20 taisyklę, kad gautumėte daugiau laiko?

80–20 taisyklė verčia užduoti klausimus, apie kuriuos niekada negalvojai, ir tai nuostabu. Jei išmoksite protingai naudoti šią sistemą, ji tikrai bus veiksminga.

80–20 taisyklės taikymo veiksmai

  • Nurodykite visas savo kasdienes užduotis;
  • Nustatykite pagrindines užduotis;
  • Kurios užduotys suteikia daugiau grąžos?
  • Galvokite apie tai, kaip sumažinti ar atsisakyti užduočių, kurios jums duoda mažai naudos.
  • Sukurkite planą, kad gautumėt kuo daugiau pridėtinės vertės.
  • Naudokite 80–20, kad nustatytumėte prioritetą bet kuriam projektui, su kuriuo šiuo metu dirbate.
  • Nustatykite planą, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama veiklai, kuri duoda daugiausiai rezultatų.

Kaip nusistatyti tikslus, remiantis 80-20 taisykle?

Pagal savo tikslus nustatykite savo pagrindinių užduočių bazę.

Apmąstykite, kas jus blokuoja, kas trukdo jūsų prioritetams.  Tuomet sudarykite sąrašą užduočių, kurias būtina atlikti, o ką galite pavesti kitiems. Kartu su savo komanda, sugalvokite realizavimo  planą – kas svarbu ir būtina, kas yra tik kliuviniai.  Pasinaudokite proga, kad išsiaiškintumėte tikslus ir vizijas su savo funkcine komanda. Tai taip pat galimybė rinkti atsiliepimus.

Išaiškinkite ir „atblokuokite“ savo veiksmų planą atmesdami tikslui trukdančiais veiklas.

Pašalinus kliūtis, atsiveria daugiau erdvės sėkmingiems veiksmams, nepamirškite, kad norime kuo labiau padidinti rezultatą sutelkdami dėmesį į užduotis, kurios jums grąžins daugiau.

Naudokite 80-20 sistemą.

Įvertinę savo tikslus ir užduotis naudodamiesi programa „80-20“, daug lengviau susitelksite ties teisingais dalykais. Kadangi sutelksite dėmesį į tai, kas suteiks jums daugiau vertės, rezultatus pradėsite matyti greičiau. Tai  gali būti dar viena paskata toliau orientuotis į tai, kas svarbiausia.

Dirbk protingiau

Toks nusistatymas turėtų būti nuolatinis  mūsų kasdienio gyvenimo pagindas: vertinti, nusistatyti prioritetus, sutelkti dėmesį ir nuolat dirbti, kad gautum maksimalų rezultatą. Nenusiminkite dėl mažų nesėkmių, dirbkite protingiau ir padėkite komandai siekti savo tikslų.

 

Kaip 80–20 mąstysena gali pakeisti jūsų gyvenimą

Mažiau streso. Taikant 80-20 taisyklę galite patobulinti užduotis, sutelkti savo laiką ir energiją į tas užduotis, kurios leidžia daugiau nuveikti panaudojant mažiau pastangų. Tai priešnuodis bevertei veiklai.

Aukštesnio lygio įsitraukimas į atliekamą darbą. Jūs praleidžiate daugiau laiko užduotims, kurios iš tikrųjų yra svarbios, o tai gali sukelti daugiau malonumo ir įsitraukimo į jūsų darbą.

Daugiau laiko maloniai veiklai  po darbo. Efektyviai išnaudoję darbo laiką ir gavę maksimalų rezultatą, džiaugsitės juo ir turėsite daugiau laisvalaikio maloniems užsiėmimams.

80% rezultatų pasieksite tik su 20% veiksmo.

Plačiau apie tai paskaitykite Ričardo Kocho knygoje ,, Principas 80 20 atsiliepimai. Praktinis principo taikymas versle“. Joje atskleistos paslaptys, kaip mažesnėmis pastangomis pasiekti daugiau.

Kiek šis įrašas buvo naudingas?

Norėdami įvertinti, spustelėkite žvaigždutę!

Vidutinis reitingas 0 / 5. Balsų kiekis: 0

Kol kas nėra balsų! Būkite pirmas įvertinęs šį pranešimą.

As you found this post useful...

Follow us on social media!

Atsiprašome, kad šis įrašas nebuvo jums naudingas!

Patobulinkime šį įrašą!

Papasakok mums, kaip galime patobulinti šį įrašą?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *